Informacje

Medytacje

wtorek o godzinie 19.30
środa o godzinie 18.30
piątek o godzinie 20.00

Projekt Start

piątek godzina 19:00
Rozpoczynający praktykę buddyjską mogą uzyskać od bardziej doświadczonych przyjaciół odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące buddyzmu, medytacji itp.

Jak do nas trafić?

Toruń, ul. Bydgoska 90, mieszkania 5
Zapisz się do newslettera
O nas

Torunscy buddysci

Spotykamy się kilka razy w tygodniu, aby wspólnie medytować. Każdy może spróbować, czy buddyjska medytacja jest właściwa dla niego / niej. Nie potrzeba do tego żadnego specjalnego przygotowania ani pozwolenia. Nie nosimy również szczególnych strojów. Tekst medytacji jest w języku polskim. Medytując, siedzimy na poduszkach medytacyjnych, starając się utrzymywać wyprostowane plecy, dlatego, że jest to dobre dla koncentracji. Jednocześnie osoba prowadząca medytację czyta jej tekst, który prowadzi nas przez nią.

Niezbędne informacje

Jesteśmy grupą ludzi - sangą - dla których buddyzm Diamentowej Drogi jest czymś ważnym, czymś, co jest w zgodzie z naszym sposobem postrzegania świata.

Jeśli zadzwonisz, z pewnością znajdzie się ktoś, kto medytuje już jakiś czas, kto będzie mógł odpowiedzieć na podstawowe pytania, jakie masz, kiedy chcesz zacząć poznawać buddyzm. Część z nich znajduje odpowiedź w internetowej wersji książki "108 odpowiedzi jogina". Można się tam dowiedzieć "Czym buddyzm jest?", "Dlaczego nauczyciej jest tak ważny w buddyzmie tybetańskim?" ale także "Dlaczego jemy mięso?".

Co robimy poza medytowaniem?

Przed i po medytacji pijemy razem herbatę, jemy ciastka (jeśli ktoś przyniesie), rozmawiamy, śmiejemy się, opowiadamy nie zawsze politycznie poprawne ;-) żarty. Czasami również jemy razem i bawimy się do późnych godzin wieczornych, cały czas sprawdzając jedną z najważniejszych nauk Buddy o tym, że przestrzeń jest radością.