Informacje

Medytacje

wtorek o godzinie 19.30
środa o godzinie 18.30
piątek o godzinie 20.00

Projekt Start

piątek godzina 19:00
Rozpoczynający praktykę buddyjską mogą uzyskać od bardziej doświadczonych przyjaciół odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące buddyzmu, medytacji itp.

Jak do nas trafić?

Toruń, ul. Bydgoska 90, mieszkania 5
Zapisz się do newslettera
Medytacja

W buddyzmie medytacja oznacza "bezwysiłkowe spoczywanie w tym co jest".

Stan ten może zostać wywołany przez uspokojenie i przytomność umysłu, jeżeli zrealizowaliśmy odpowiedni poziom współczucia i mądrości, lub też przez medytację na formy buddów.

Jednak najbardziej efektywną metodą jaką można zastosować jest nieustanne utożsamianie się z własną naturą buddy i doświadczanie tego co się wydarza na czystym poziomie. Gdy jedność patrzącego, tego co jest postrzegane i samego procesu postrzegania jest nieprzerwana zarówno podczas medytacji jak i pomiędzy medytacjami to cel - Mahamudra jest osiągnięty.

Buddyjska medytacja nigdy nie jest rozumiana jako technika sama w sobie. Medytowaniu powinno towarzyszyć wykonywanie pozytywnych działań, rozwijanie współczucia i mądrości, jak również ćwiczenie wyzwalającego poglądu. Ostatecznym celem medytacji buddyjskiej jest wgląd w naturę umysłu. Można porównać ten stan do oka, które jest zdolne widzieć samo siebie.